Forum www.84psp.fora.pl Strona Główna www.84psp.fora.pl
Oficjalne forum Stowarzyszenia GRH 84 Pułku Strzelców Poleskich
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRA MIEJSKA - STARY BEŁCHATÓW

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.84psp.fora.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poltan
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 717
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:36, 25 Kwi 2014    Temat postu: GRA MIEJSKA - STARY BEŁCHATÓW

[link widoczny dla zalogowanych]
REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ
„Stary Bełchatów”
04.05.2014 r., godz. 16.00-18.00

§ 1. Gra miejska „Stary Bełchatów” (zwana dalej „Grą”) jest wydarzeniem realizowanym w ramach rozpowszechniania wiedzy na temat historii Bełchatowa.

§ 2. Organizator

1. Organizatorem gry miejskiej „Stary Bełchatów” realizowanej na terenie miasta Bełchatów, jest Muzeum Regionalne w Bełchatowie (zwane dalej „Muzeum”) z siedzibą na ul. Rodziny Hellwigów 11.

§ 3. Uczestnicy

1. Gra przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. W sytuacji, gdy w drużynie są osoby poniżej 18 roku życia drużyna musi posiadać pełnoletniego opiekuna.

2. Uczestnicy gry biorą udział w grze zespołowo. W skład każdej Drużyny może wejść od 1 do 3 osób dorosłych plus maksymalnie 6 dzieci. Każdy Uczestnik może być członkiem tylko jednej Drużyny.

3. Uczestnicy Gry biorą udział w Grze na własną odpowiedzialność i na własne ryzyko. Muzeum nie zapewnia dla Uczestników Gry opieki medycznej ani ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Muzeum nie zapewnia opieki osób pełnoletnich dla osób niepełnoletnich uczestniczących w Grze.

§ 4. Cel Gry

1. Celem gry jest kształtowanie poczucia więzi z Bełchatowem, ukazanie zwykłych miejsc
w niecodzienny i ciekawy sposób oraz upowszechnianie wiedzy nt. historii i dziedzictwa kulturowego miasta wśród uczestników. Świadomi mieszkańcy są bardziej zintegrowani ze swoją miejscowością i lokalną społecznością, są aktywni społecznie i chętniej działają na rzecz swojej miejscowości

§ 5. Zasady Gry

1. Szacunkowy czas udziału Drużyny w całej Grze to 2 godziny.

2. Tematem Gry będzie historyczna przestrzeń miejska Bełchatowa oraz obiekty będące niegdyś ważnymi miejscami dla ówczesnych mieszkańców naszego miasta. Zadania będą realizowane przez Drużyny samodzielnie oraz we współpracy z pracownikami Muzeum i wolontariuszami – (dalej zwanymi „Asystentami”).

3. Pierwszym etapem Gry będzie zwiedzanie stałej ekspozycji Muzeum pt. „Historia Bełchatowa”, po czym każda z Drużyn otrzyma zestaw materiałów, tj. plik 11 starych fotografii przedstawiających historyczne obiekty i miejsca (dalej zwanymi „Punkty kontrolne”) znajdujące się w przestrzeni miejskiej Bełchatowa, będącej obszarem, na którym będzie toczyć się Gra. Każda z Drużyn otrzyma taki sam zestaw fotografii.

4. Głównym zadaniem Drużyn będzie rozpoznanie miejsc i obiektów ze starych fotografii
i odszukanie ich w przestrzeni miejskiej. W miejscach kontrolnych rozlokowani zostaną Asystenci. Każda drużyna po dotarciu do miejsca kontrolnego otrzyma specjalną naklejkę
i dodatkowo wpis do karty kontrolnej w przypadku poprawnej odpowiedzi na jedno pytanie dotyczące historii danego miejsca/obiektu. Każda z Drużyn może maksymalnie zebrać 11 naklejek i odpowiedzieć na 11 pytań.

5. Wygrywa Drużyna, która w jak najkrótszym czasie dotrze do Mety po wcześniejszym odszukaniu wszystkich miejsc kontrolnych i jednoczesnym zdobyciu maksymalnej liczby naklejek
oraz udzielenia poprawnej odpowiedzi na 11 pytań. O zwycięstwie decyduje czas, liczba naklejek i punktacja za udzielenie poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania w miejscach kontrolnych.

6. Szczegóły Gry, jej mechanizm oraz zasady realizacji zadań oraz wyznaczenie zostaną przypomniane Uczestnikom ponownie przed jej rozpoczęciem. Przed rozpoczęciem Gry zostanie również wyznaczone miejsce Mety Gry.

7. Start Gry nastąpi z siedziby Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, po wcześniejszym zwiedzeniu przez wszystkich uczestników Gry stałej ekspozycji Muzeum pt. „Historia Bełchatowa”.

8. Zgłoszenie uczestnictwa w Grze należy wysłać na adres e-mail [link widoczny dla zalogowanych] lub dostarczyć do siedziby Muzeum do dnia 04.05.2014 r. do godz. 15.30.

9. Zgłoszenie Zespołu musi zawierać: - w tytule wiadomości tekst: „GRA MIEJSKA” - w treści wiadomości:
- nazwę Drużyny, przy czym nazwa nie może zawierać słów powszechnie uznanych za obraźliwe;
- imię i nazwisko każdego członka Drużyny,
- wiek każdego członka Drużyny,
- imię oraz numer telefonu komórkowego głównego przedstawiciela Drużyny (dalej „Głównodowodzącego”),
- kontaktowy adres e-mail Głównodowodzącego.

Za datę przesłania zgłoszenia do Organizatorów uznaje się datę otrzymania go przez Muzeum. Zgłoszenia otrzymane przez Organizatorów po upływie terminów do dokonywania zgłoszeń dla danej Edycji Gry, o których mowa powyżej, nie będą brane pod uwagę.

10. Możliwe będzie zgłoszenie udziału bezpośrednio na stanowisku startowym w dniu realizacji Gry nie później niż 30 minut przed rozpoczęciem Gry.

11. Drużyna sama ustala sposób dotarcia do kolejnego stanowiska. Członkowie Drużyny muszą poruszać się razem. W każdym punkcie kontrolnym Gry liczba członków Drużyny będzie weryfikowana z liczbą członków Drużyny wskazaną w zgłoszeniu, o którym mowa w ust. 9 powyżej. Zmiany w składzie Drużyny można dokonywać nie później niż 30 minut przed rozpoczęciem Gry,
w siedzibie Muzeum. Niezgodność liczby członków Drużyny w danym punkcie kontrolnym Gry
z liczbą członków Gry wskazaną w zgłoszeniu, o którym mowa w ust. 9 powyżej, oznacza dyskwalifikację Drużyny i jego wykluczenie z dalszej Gry.

12. Gra zakończy się zamknięciem stanowiska „Meta”, wskazanego w chwili rozpoczęcia Gry, 04.05.2014 r. o godzinie 18.00. Do tej godziny Zespoły zobowiązane są dotrzeć do stanowiska „Meta”, przedstawić naklejki bądź pieczęcie potwierdzające dotarcie do wyznaczonych punktów kontrolnych i odpowiedzenie na zadane pytania, aby uzyskać prawo do otrzymania Nagrody
za ukończenie Gry.

13. Pierwsze 3 Drużyny, które dotrą do stanowiska „Meta” i przedstawią odpowiednie potwierdzenia wykonanych zadań otrzymają nagrody. Organizator przewidział trzy nagrody
za zajęcie I, II i III miejsca. O zwycięstwie decydować będzie czas wykonania poszczególnych zadań, liczba zdobytych naklejek z poszczególnych miejsc kontrolnych, liczba poprawnych odpowiedzi na zadane pytania.

14. W przypadku naruszenia przez Uczestnika Gry lub Drużynę niniejszego Regulaminu, złamania zasad fair play, utrudniania Gry innym Uczestnikom bądź niszczenia wskazówek, w dowolnym momencie Gry Organizatorzy mają prawo do wykluczenia Drużyny i wszystkich jego członków
z Gry. Decyzja Organizatorów w tej kwestii jest ostateczna.

15. Zgłoszenie udziału w Grze jest równoznaczne z:
- potwierdzeniem, że każdy z członków Drużyny (Uczestników) zapoznał się z niniejszym Regulaminem i wyraża zgodę na wzięcie udziału w Grze na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie;
- wyrażeniem przez każdego z członków Drużyny (Uczestników) zgody na przetwarzanie przez Organizatorów ich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Gry zgodnie
z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997 (Dz. U. nr 133 poz. 883).
- wyrażeniem przez każdego z członków Drużyny (Uczestników) zgody na opublikowanie
na stronach internetowych Organizatorów wizerunku Uczestnika.

16. Wartość zestawu upominków, o których mowa w ust. 1-4 powyżej, nie przekracza 700 złotych brutto. Zatem Uczestnicy, którym ww. nagrody zostaną przyznane nie są obowiązani do uiszczenia, w związku z przyznaniem nagrody, podatku dochodowego od osób fizycznych.

§ 6. Postanowienia końcowe

1. Regulamin znajduje się do wglądu w siedzibie Muzeum Regionalnego w Bełchatowie
i na stronie internetowej [link widoczny dla zalogowanych]

2. W kwestiach dotyczących przebiegu Gry, nieprzewidzianych niniejszym Regulaminem,
a także w zakresie interpretacji niniejszego Regulaminu, głos rozstrzygający należy do Muzeum.

3. Muzeum zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w każdym czasie. Zmieniony Regulamin będzie dostępny zgodnie z ust. 1 powyżej. Zmiana Regulaminu zostanie ogłoszona na stronie [link widoczny dla zalogowanych] oraz na Facebooku.

4. Administratorem danych osobowych Uczestników do celów związanych z Grą jest Muzeum. Każdy z Uczestników ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

5. Dane osobowe Uczestników Gry będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia Gry, wyłonienia osób nagrodzonych i wręczenia im nagród.

Więcej na stronie Muzeum Regionalnego w Bełchatowie
Serdecznie zapraszamy!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poltan
Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 717
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 19:23, 25 Kwi 2014    Temat postu:

Przy okazji chciałem przypomnieć o możliwości przekazania do Muzeum zdjęć "starego" Bełchatowa.
W tym roku jako czwarty tom z serii Wydawnictw Muzealnych ukaże się album "Bełchatów na Starej Fotografii"
Trzy pierwsze tomy to:
1. Kaszewice, Kurnos, Trząs, Bełchatów 2011 (nakład wyczerpany)
2. Domiechowice, Ławy, Mikorzyce, Wola Mikorska, Bełchatów 2012 (35 zł)
3. Kluki, Parzno, Bełchatów 2013 (40 zł)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.84psp.fora.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin